خدمات ویژه
شماره تماس: 03134919

بیوفیدبک چیست؟

 

بیوفیدبک

 

روش درمانی بیوفیدبک شیوه ای موثر در درمان یبوست مزمن مقاوم به درمان داروئی،زخم های منفرد رکتوم و بی اختیاری مدفوع و ادرار می باشد.

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه شناخت عملکرد ساختمان های کف لگن و ارتباط آنها با دستگاه گوارش تحتانی بدست آمده، بهترین روش درمان یبوست مزمن عملکردی ، توانبخشی عضلات کف لگن با استفاده از بیو فیدبک می باشد. بیماران زیادی هستند که از یبوست مزمن رنج می برند و علی رغم دریافت انواع و اقسام داروهای ملین، مشکل آنها همچنان ادامه دارد. از آنجا که علت یبوست این دسته بیماران، رفتار نامناسب دفعی یا همان یبوست عملکردی می باشد، مصرف دارو تأثیر چندانی روی بیماری ایشان ندارد و یا به محض قطع داروها، مشکل با شدت قبل و چه بسا شدیدتر ادامه می یابد.

در این روش با استفاده از تحریکات الکتریکی عضلات کف لگن، و ارائه ی بازخورد دفع صحیح بیمار به صورت علامت های نمایشی و صوتی روشهای صحیح دفع به بیمار آموزش داده می شود و تثبیت می گردد.

مطالعات متعددی نشان داده اند که در صورت انتخاب درست بیمار برای بیوفیدبک، این روش، بسیار مؤثرتر و پایدارتر از داروهای ملین عمل کرده است.

بهترین گزینه برای این روش، بیمار مبتلا به ضعف عضلات لگنی و اختلالات عملکردی دفع می باشند. که به روش مانومتریک تشخیص و اثبات شده باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر